Талия Миңнуллина Владикавказда Төньяк Осетия-Алания башлыгы белән очрашты

Татарстанның инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина эш визиты белән Төньяк Осетия-Алания Республикасына килде.

Хезмәттәшлек белән алмашу буенча эшлекле программа республиканың башкаласы – Владикавказдан башланды.

Республиканың Хөкүмәте рәисе Таймураз Тускаев, республика башлыгы Вячеслав Битар белән очрашу кысаларында Талия Миңнуллина Татарстанның икътисади эшчәнлеге һәм Төньяк Осетия вәкилләренең «Россия-Ислам дөньясы: KAZANSUMMIT»та катнашу турында сөйләште.

Моннан башка яклар Төньяк Осетиядә «КАМАЗ» компаниясе өчен җитештерү мәйданын булдыру турында сөйләштеләр. Оешма югары технологияле җитештерүе булган индустриаль парк кебек булачак.

«Татарстан – мөселман регион, 10 елдан артык ул Россиянең ислам дөньясы илләре белән якынайту буенча эш алып бара. KazanSummit – сәүдә- икътисади, фәнни-техник, социаль һәм мәдәни элемтәләрен ныгыту өчен халыкара платформа. Сезнең ягыгызның саммитта катнашуга шат. Бу елда да без илләр һәм регионнарыбызның хезмәттәшлек өчен яңа мәйданнар һәм проектларны билгели албыз дип ышанам», – дип Талия Миңнуллина ассызыклады.

Тәҗрибә белән алмашу семинарында Талия Миңнуллина Татарстанның инвестицион потенциалын тәкъдим итте. Чарада Төньяк Осетия-Алания Республикасының Икътисади үсеш министры  Казбек Томаев, Үсеш агентлыгының генераль директоры Павел Игнатьев һәм бизнес-берләшмәләре вәкилләре катнаштылар.

25.03.2019
©2003—2015 Татарстан Республикасының Министрлар Кабинеты. Материалларны тулы яки өлешчә куллану очрагында сылтама мәҗбүри